Forum Fantastyka Star Trek Najwspanialszy statek swiata ST Re: Najwspanialszy statek swiata ST

Wolf
Participant
#16196

Jak jej Draal pomoże to i owszem. A tak sama z siebie to się może co najwyżej zestarzeć.

Owszem to fakt, biała gwizda nie została zaprojektowana do podrózy w czasie ale takie misje może wykonywać.

Zgoda. Ale duże okręty mają na to radę - systemy 'przeciwlotnicze'. A przy prędkościach osiąganych w rzeczywistej przestrzeni przez Trekowe pojazdy (0,25 c a i to tylko dlatego, że wyższe prędkości są zakazane z powodów relatywistycznych) ich systemy namierzejące muszą być fantastycznie dokładne.

Po pierwsze systemy przeciwlotnicze stosuje sie tylko i wyłącznie dla mysliwców a trudno BW zaliczyć do ich grona. Każdy statek większy od mysliwca jest w stanie z łatwością wytrzymać ogień przeciwlotniczy. Poza tym ograniczenie do 0,25c jest nie tylko ze względów relatywistycznych ale również wytrzymałościowych, statek o długości od 200 - 300 metrów i wzwyż obracający się wokół osi lub robiący ciasne zwroty miałby poważne problemy strukturalne, trzeba wziąść pod uwage fakt że ściany okrętów federacyjnych mają po klika centymetrów grubości, w BW pancerz ma grubośc kilku metrów a szkielet po bardzo grube elementy. Wyjatkiem jest konstrukcja Defianta, to typowy statek bojowy.

Może. Jakoś nie wiem ile osiąga Wells. Z tym że okręt zdolny do śmigania w czasie musi mieć chociaż napęd Transwarp. Logicznie rzecz biorąc.

Jakies warp 9.999999 tyle mniej więcej odpowiada 85ly/h.

Nie widziałem walczącego Wellsa ale ponieważ broń trekowa działa na zasadzie 'fazowania' materii (i energii) w jaką trafia to porównywanie broni B5 i Trekowej pod względem mocy wyjściowej jest raczej dziwne. 

Jest taka zasada, jeśli masz dwa staki które posługują się bronią energetyczną to przy porównaniu patrzysz ile moga dostraczyć energii w określony punkt i w jakim czasie. I nie ważne jest to cz sa to fazery, lasery, plazma czy oddziaływanie kwantowo - grawimetrzyczne liczy sie tylko moc i szybkostrzelność broni, a moim skromnym zdaniem przy zasilaniu BW z reaktora osobliwości kwantowej o której UFP może tylko pomażyć, daje jej palme pierwszeństwa jesli chodzi o uzbrojenie. Jest jeszcze jedna rzecz fazer ma ściśle okresloną moc a BW może tyle wyemitować energii ile dostanie z reaktora.

8472 to klasa sama w sobie i wątpię żeby Cienie mogli się z nimi równać nie mówiąc o BG. A co do pancerza to raczę przypomnieć pancerz ablacyjny Voya i regenerujące się, automodulujące osłony Sovereigna. Wells pewnie dużo gorszy od tych okrętów nie jest. O torpedach fazowych nie wspominam.

Porównanie 8472 i cieni:

1. obaj telepaci

2. organiczni i wredni

3. statki organiczne zwrotne i bardzo potężne

4. trudno je zniszczyć

Czy trzeba coś jeszcze, a jeśli chodzi który statek silniejszy to niedługo dam ci odpowiedź jak tylko przeprowadze odpowiednie obliczenia.

Pancerz BW niedość że organiczny to samoregenerujący a do tego cechy adaptacyjne. Przy porówniau nie bierzesz jednej rzeczy pod uwagę ile pancerz Sovka jest w stanie punktowo przyjąć. W B5 jest troche inna filozofia prowadzenia walk, jak skończą ci się torpedy to potencjał bojowy twojej jednostki spada na łeb na szyje a takto jestes od tego uniezależniony. Poza tym korzystanie z torped przeciwko BW mijałoby się z celem skoro potrafiłaby ona zestrzelić ja zanim by trafiła do celu lub wymanewrować, a torpedy dużej zwrotności nie mają.

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram