Forum Fantastyka Star Trek Najwspanialszy statek swiata ST Re: Najwspanialszy statek swiata ST

Zarathos
Participant
#16133

1. Biała gwiazda równiez potrafi podróżować w czasie

Jak jej Draal pomoże to i owszem. A tak sama z siebie to się może co najwyżej zestarzeć.

2. Wyższą manewrowość (...) wątpię aby klasa Wells była w stanie wykonać taki balet

Zgoda. Ale duże okręty mają na to radę - systemy 'przeciwlotnicze'. A przy prędkościach osiąganych w rzeczywistej przestrzeni przez Trekowe pojazdy (0,25 c a i to tylko dlatego, że wyższe prędkości są zakazane z powodów relatywistycznych) ich systemy namierzejące muszą być fantastycznie dokładne.

3. Wyższa prędkość przelotowa 85ly/h

Może. Jakoś nie wiem ile osiąga Wells. Z tym że okręt zdolny do śmigania w czasie musi mieć chociaż napęd Transwarp. Logicznie rzecz biorąc.

4. Dwa działka neutronowe, 4 działka fuzyjne, jedno działo kwnatowo - grawimetryczne, razem jakieś 100.000TW, to jest tylko jedne strzał a co jeśli będzie to cała seria. Możliwość utrzymania ciągłego ostrzału.

5. Pancerz zdolny przyjąć kilka takich salw, do tego jeszcze osłony, regeneracja i możliwości adaptacyjne.

Poza krążownikiem klasy Victory, biała gwiazda jest jednym z najpotężniejszych statków młodych ras. Według mnie tylko gatunek 8472 może się z nim mierzyć.

Nie widziałem walczącego Wellsa ale ponieważ broń trekowa działa na zasadzie 'fazowania' materii (i energii) w jaką trafia to porównywanie broni B5 i Trekowej pod względem mocy wyjściowej jest raczej dziwne.

8472 to klasa sama w sobie i wątpię żeby Cienie mogli się z nimi równać nie mówiąc o BG. A co do pancerza to raczę przypomnieć pancerz ablacyjny Voya i regenerujące się, automodulujące osłony Sovereigna. Wells pewnie dużo gorszy od tych okrętów nie jest.

O torpedach fazowych nie wspominam.

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram