Forum Fantastyka Star Trek Kolejnosc serial/kino Re: Kolejnosc serial/kino

Fade
Participant
#13991

Ja podałbm podobnie chronologię odcinków Treka ale nie do końca jestem pewien co do umieszonych przez ciebie w ciągu chronologicznym filmów (nie wspomnę o pokryciach się poszczególnych seriali bo muszę to jeszcze sprawdzić po DG) VIII First Contact i IX Insurection. Moim zdaniem początek akcji FC (SPOILER 🙂 : zanim przenieśli się w przeszłość do roku 2063, 4 kwietnia  🙂 ) dzieje się w okresie 6 sezonu DS9 lub na przełomie 6 i 7 sezonu (kiedyś to sprawdzałem ale chyba czas odświeżyć pamięć) natomiast ST IX umieściłbym odrazu po DS9 ew. rok po nim 

Jestem prawie pewien ST8:FC zaczyna się w trakcie piątego sezonu DS9 (stardate 508935) ale nie mogę wykapować pomiędzy jakimi odcinkami.

Data sugerowałaby gdzieś po Empok Nor ale już w Purgatort's Shadow (chyba) jakiś admirał wspomina o stratach w "ostatnim ataku Borg".

Mimo trochę przemieszanej chronologii pomiędzy TNG, a DS9 i DS9, a VOY polecam nie mieszać oglądania odcinków (lub całych sezonów) tylko obejrzeć najpierw TNG (całe), później ST VII Generation, DS9, ST VIII i IX i na końcu VOY i ST X (tak samo jak podał to Piotr ale jeszcze z udziałem filmów)

Fakt. Ale jak już obejrzysz wszystkie odcinki to potem jest przyjemnie wrócić do nich we właściwej kolejności 🙂 .

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram