Forum Fantastyka Star Trek Kolejnosc serial/kino Re: Kolejnosc serial/kino

Vidmo
Participant
#13996

Jestem prawie pewien ST8:FC zaczyna się w trakcie piątego sezonu DS9 (stardate 508935) ale nie mogę wykapować pomiędzy jakimi odcinkami.

Data sugerowałaby gdzieś po Empok Nor ale już w Purgatort's Shadow (chyba) jakiś admirał wspomina o stratach w "ostatnim ataku Borg".

Opierając się o podaną przez Ciebie datę gwiezdną (50893.5) to w/g mojego spisu odcinków akcja ST First Contact dzieje się tak jak podałeś pomiędzy odcinkami Blaze of Glory, a Empok Nor. Nie mam akurat dat gwiezdnych tych dwóch odcinków :/ ale DG odcinka przed Blaze of Glory (Children of Time) wskazuje 50814.2 , a odcinka po Empok Nor (In the Cards) DG to 50929.4 i potwierdzam więc jakoś to wypada między tymi odcinkami. Potwierdzam także, że jest to sezon 5 DS9 (odcinki 120-123 od początku i 22-25 tego sezonu).

Zgadza się, że odcinku wspomnianym przez Ciebie (In Purgatory's Shadow) "jakiś" admirał wspomina o stratach odniesionych przy starciu z Borg ale wcześniejsza data gwiezdna od tej z ST FC wskazywałaby, że chodziło jemu o bitwę pod Wolf 359 (w końcu jasnowidzem nie jest i nie może wdzieć o stratach, które dopiero Federacja poniesie). Wydaje mi się, że w tym odcinku Federacja już wie o zbliżającym się sześcianie widocznym w "Pierwszym kontakcie", a admirała po prostu przeraża to jakich strat może dokonać Borg i dlatego wspomina o ostatniej stoczonej z nim bitwie

Fakt. Ale jak już obejrzysz wszystkie odcinki to potem jest przyjemnie wrócić do nich we właściwej kolejności 🙂 .

Dla mnie zawsze jest przyjemnie wracać za każdym razem do ST i to niezależnie od kolejności 🙂 ,a jak jeszcze byłby emitowany w polskiej telewizji 😈 to byłoby już zupełnie cool 8) .

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram