Forum Fantastyka Star Trek Klingońskie Siły Obronne Re: Klingońskie Siły Obronne

Zeal
Participant
#13274

Dowiedzieli się jak dotarli na Romulusa , wczesniej nawet nie wiedzieli o takim zagrożeniu , stąd mozliwy brak torped TF .

Torpedy TF to - jak stwierdziłeś - broń głównie przeciw Borg. Federacyjne okręty klasy Sovereign są okrętami typu "explorer", co za tym idzie - ich przeznaczeniem są loty dalekiego zasięgu. Kapitan takiego okrętu nie może mieć pewności, że gdzieś w odległym zakątku galaktyki nie wpadnie na Sześcian. Posiadanie takich torped to po prostu mus - przynajmniej na okrętach wykonujących misje z dala od bazy macierzystej. Gdyby torpedy TF były normalnie dostępne, każdy okręt klasy Sovereign, Intrepid i Akira miałby co najmniej jedną taką na pokładzie. Gwiezdna Flota miała juz dwa bolesne przykłady, co znaczy starcie z Borg: Wolf 359 i bitwa w sektorze 001. Chuchaliby na zimne.

Tutaj tego nie było.

Pozostaję przy swoim wniosku.

Owszem, torpedy i pancerz wystąpiły w "Endgame". Brak jednak dalszych danych na temat tego, co się z nimi stało. Według kanonu istnieje tylko jeden egzemplarz generatora pancerza. To tak, jakby twierdzić, że Niemcy w momencie zbudowania prototypu "Tygrysa" mieli go już na stanie. W armii i flocie posiadanie czegoś jest równoznaczne z rozpoczęciem seryjnej produkcji tego czegoś i oficjalnym przyjęciem tegoż w poczet uzbrojenia lub wyposażenia. Czy znasz choć jedną kanoniczną stronę, na której torpedy TF i generator osłon są uznane za oficjalne wyposażenie Gwiezdnej Floty?

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram