Forum Fantastyka Star Trek Klingońskie Siły Obronne Re: Klingońskie Siły Obronne

Zeal
Participant
#13260

po co marnować fotonókwi i kwantówki , jak mażna do niego strzelić jedną torpedą Transfazową  ; załatwiła by jego i eskortę 

Trzeba je mieć. Do tej pory ten typ torped pojawił się tylko w "Voyagerze". Janeway została awansowana do stopnia admirała, a takiej promocji nie dostaje się w jeden dzień. I mimo tego, że w "Nemesisie" dostała już stołek w sztabie, Enterprise - E (jakby nie było - duma Gwiezdnej Floty) wciąż nie posiadał ich na stanie. I to nie jest bynajmniej kwestia przystosowania wyrzutni - przecież Voyager strzelał z nich bez problemu. A nie mieli przecież miesięcy na ich przystosowanie.

Wniosek nasuwa się sam: albo Voyager zużył wszystkie torpedy tego typu i federacyjni specjaliści nie mają czego badać, albo ich budowa jest tak skomplikowana, że przerasta możliwości technologiczne UFP. Przypominam, ile czasu trwało wprowadzenie torped kwantowych. Technologię ich produkcji tworzono na bieżąco, a i tak trzeba było długo czekać na ich upowszechnienie.

Tak czy inaczej - te torpedy istnieją tylko "wirtualnie". Nie ma żadnego dowodu na to, że jest inaczej. Jeśli ktoś twierdzi inaczej - niech poda nazwę okrętu, na którym takie torpedy są.

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram