Forum Fantastyka Star Trek Gdzie są Ferengi? Re: Gdzie są Ferengi?

Vidmo
Participant
#14561

Tak ale telewizory istnieja chyba przykladem moze byc: ST7 gdzie na samym poczatku w USS Enterprise-B byli dziennikarze co sugeruje ze istnieja gazety i telewizja bo byl tam tez facet z kamera, natomiast w ST Voy Endgame admiral Janeway na samym poczatku tez oglada telewizje.

A co do holokabin to istnieje cos takiego jak holonowele(czyli sztuka), dowod: ST Voy Endgame gdzie Paris w alternatywnej rzeczywistosci jest pisarzem holonowel(przeciez zmiana historii przez Janeway nie wplynie na istnienie holonowel) no i w ST Voy Author, Author Doktor pisal holonowele.

Telewizory lub raczej ich odpowiedniki ("konsole informacyjne" 🙂 i takie coś co wygląda jak laptop 🙂 ) istnieją, jednak w obrębie federacji i te informacje "nie podlegają" sprzedaży, a zawód dziennikarza będzie tak długo istniał jak długo ludzie są "żądni" informacji czyli zawsze ;P, a co do gazet to jest podobnie jak z telewizją i każdy kto chce sobie przeczytać "gazetę lub książkę" bierze notepada ... .

Poza tym ja mówiłem "kin, teatrów, estrad i galerii sztuki, a nie telewizji i gazet, które bynajmniej dla mnie spełniają rolę informacyjną, a nie tak jak już wymienione wcześniej rozrywkową, które zastąpiły holokabiny (w końcu nie mówiłem, że sztuka i rozrywka znikneły tylko przybrały inną formę)

Ale tylko w Federacji.

Dla mnie zaniknięcie pieniądza w ekonomi jest zależne od rozwinięcia cywilizacji. W świecie ST (bo o takim cały czas mówimy) wyżej rozwininięte rasy starają się go nie używać (pomijając już Q czy Borg), a o ocenie człowieka nie świadczą pieniądze (czy cokolwiek je zastępuje jak np: latinum), a jego czyny.

I jeszcze Tuvok napisał jedną holonowelę 😀

(w zasadzie Seska spełniła w tym funkcje korekty 😛 ) 

Chodzi ci o tą "szkoleniową" ? 😉 bo ta była dobra 😀 ,podobnie tak jak ta co działa się w czasie II WŚ ("Hunters?") 🙂

Chyba czas kończyć tego posta bo jest małym odejściem od tematu Ferengi 🙂

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram