Krusty
Participant
#11842

To jest tak ostatnio powstały dwie miniserie Frank Herbert's "DUNE" na podstawie "Diuny" oraz Frank Herbert's "Children of Dune" na podstawie "Mesjasza Diuny" i "Dzieci Diuny" oba są dziełem Franka Harrisona z tym że dzieci ma ją troche zminioną obsade i nie reżyserował ich już Harrison.Oba były pokzazywane w polsce pierwszy w HBO(co jakiś czas powtarzają odcinki) drugi ostatnio w Hallmarku(znajać ten kanał będą powtórki). Oba są bardzo dobre i ciekawe i co najważniejsze mają to coś co nie pozwala się od nich oderwać. Ciekawostką jest to że "Dune" ustanowila rekord oglądalności stacji kablowej gromadzą ogromną widownie i zapewniając kanałowi SciFi ogromny zysk. Czy warto ściągać uważam jak najbardziej że tak ponieważ świat Diuny jest jedynym obok świata treka tak spojną wizją przyszłości i co najważniejsza ta wizja jest inna ale również bardzo bliska. Zresztą najlepiej przeczytać cały cyk Herberta, naprawde nie pożałujecie!

......................

Nie wolno się bać. Strach zabija duszę. Strach to mała śmierć, a wielkie unicestwienie. Stawię mu czoło. Niechaj przejdzie po mnie i przeze mnie. A kiedy przejdzie, obrócę oko swej jaźni na jego drogę. Którędy przeszedł strach, tam nie ma nic. Jestem tylko ja.

Litania przeciwko strachowi z obrządku Bene Gesserit.

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram