Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Nauka Czy istniało życie na Marsie ??? Re: Czy istniało życie na Marsie ???

Vidmo
Participant
#14930

Gdzieś kiedyś usłyszałem, że na Marsie znaleziono lód. A skoro znaleziono tam lód to i być może jakieś mikroby tam żyją.

Co do hipotez życia na Marsie i nie tylko jedna rzecz mnie dziwi. Naukowcy próbując odgadnąć czy gdzieś we wszechświecie istnieje bądź istniało życie przypisują warunki niezbędne do jego wytworzenia takie jak obecność wody, tlenu itp czyli podobne jak przypisuje się przy powstaniu pierwszych organizmów na Ziemi. Jednakże NIKT nie bierze pod uwagę warunków jakże różnych od panujących na naszej planecie, w których być może jest prawdopodobne tworzenie istot żywych (możliwe, że nawet inteligentnych). Wiedza, którą posiadają ludzie w tej dziedzinie nie jest nawet strzępkiem, a nauce znane są przykłady żyjących form "beztlenowych", które odżywiają się Azotem (o ile dobrze pamiętam) są podane ogromnym ciśnieniom i temperaturom itp, a na Ziemi "zamieszkują" rejony podwodnych wulkanów, więc kwestia warunków potrzebnych do stworzenia życia jest umowna. Moim zdaniem jedynym czynnikiem stałym potrzebnym do powstania życia jest enegria (np: słoneczna czy geotermiczna)

Ps: Wiedzę opieram o programy z Discovery i National Geographic.

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram