Forum Fantastyka Star Trek Co by było gdyby? Re: Co by było gdyby?

Tazman
Participant
#15864

1. Jak się dostać na pokład biookrętu?

Ad. 1 To chyba proste, abordaż - uszkodzenie - udany transport po przystosowaniu

2. 8472 nie zajmuje planet tylko je niszczy wiec nie będzie 'walk naziemnych'

Ad. 2 No to mniejsza o kilkaset planet BORG ma ich tysiące jak to by ująć Ofiary wojny

3. To 8472 wylapuja Borga na poniszczonych okrętach i robią sobie z nich ozdóbki.

Małe sprostowanie " WYŁAPYWAŁ" teraz tego nie robi a poza tym nie wiadomo czy poza tym VOY przy pomocy nanosond BORG'a w końcu pokonał telepatycznych łobuzów

A nawet jeżeli jakimś cudem im się to uda to nic im to nie da:

1. Zdolności dostosowawcze borga nic nie pomogą na olbrzymią moc broni 8472. W końcu nawet okręty Fedków potrafiły uszkodzić/zniszczyć sześcian, okręty mające wystarczającą moc aby zniszczyć planetę będą w stanie zniszczyć sześcian nawet po dostosowaniu osłon.

Znowu krótkowzrocznie rozumujesz

Pojedyńczy okręt Gatunku nie jest w stanie zniszczyć planety tylko odpowiednia formacja której sześcian łatwo by umknął.

Ale zakładamy, iż Battleship Gatunku jest nawet po przysosowaniu przez Borg zniszczyć sześcian.

Borg wtedy posiada środki aby skutecznie anihilować okręty Gatunku co czyni walkę według mnie całkiem wyrównaną.

2. To dostosowanie pewnie nastąpiło po pierwszym spotkaniu z 8472. Energii broni się nie asymiluje tylko sensory borg analizuja sposob dzialania broni i kolektyw opracowuje najlepsza strategie obrony przed nia.

Asymilować może i nie ale dostosować się, poznać słabe i mocne strony opracować środki przeciwdziałania na pewno się da

3. Zasymilowany osobnik 8472 upodobnilby sie do wszystkich dron - stalby sie nieruchawy, posiadajacy zerowa ilosc intuicji, nie stosujacy zadnej taktyki itd. watpie żeby był w stanie zasymilować jakiegokolwiek innego przedstawiciela 8472. 

Bardzo błędne rozumowanie, czego BORG dowiódł tworząc Locutusa poza tym człon BORG'a rasy ludzkiej jest dużo silniejszy i bardziej odporny od samego człowieka. Jego zdolności refleksu nie były mu akurat potrzebne mając ogromną przewagę ale zawsze można się dostosować

4. Ile dron straciłby Borg na zasymilowanie jednego! osobnika 8472? A kolejnych. Mało prawdopodobny żeby Kolektyw istniał na tyle długo żeby był w stanie zgromadzić odpowiednią ilość osobników 8472 to podbicia Gatunku.

- Choćby miliony

- Po zasymilowaniu jednego ów osobnik asymiluje drugiego, potem dwóch asymiluje czterech potem już szesnastu itd.

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram