Forum Fantastyka Star Trek Co by było gdyby? Re: Co by było gdyby?

Zarathos
Participant
#15758

Przewaga jaką dyponuje gatunek 8472 pryśnie w mgnieniu oka jak tylko BORG zdoła zasymilować choćby jednego osobnika tegoż gatunku. W wojnie na ogromną skalę jest dosyć spore prawdopodobieństwo, że taka okoliczność ma prawo zaistnieć, a wtedy to pójdzie z górki:

Dostosowanie osłon

Dostosowanie broni

Wgląd w obecną sytuacje taktyczną

No i ten jednen osobnik ma dużą możliwość zaasymilowania drugiego itd ....

Żeby kogoś zasymilować, trzeba się najpierw do niego dostać. A to będzie dla Borg raczej niemożliwe:

1. Jak się dostać na pokład biookrętu?

2. 8472 nie zajmuje planet tylko je niszczy wiec nie będzie 'walk naziemnych'

3. To 8472 wylapuja Borga na poniszczonych okrętach i robią sobie z nich ozdóbki.

A nawet jeżeli jakimś cudem im się to uda to nic im to nie da:

1. Zdolności dostosowawcze borga nic nie pomogą na olbrzymią moc broni 8472. W końcu nawet okręty Fedków potrafiły uszkodzić/zniszczyć sześcian, okręty mające wystarczającą moc aby zniszczyć planetę będą w stanie zniszczyć sześcian nawet po dostosowaniu osłon.

2. To dostosowanie pewnie nastąpiło po pierwszym spotkaniu z 8472. Energii broni się nie asymiluje tylko sensory borg analizuja sposob dzialania broni i kolektyw opracowuje najlepsza strategie obrony przed nia.

3. Zasymilowany osobnik 8472 upodobnilby sie do wszystkich dron - stalby sie nieruchawy, posiadajacy zerowa ilosc intuicji, nie stosujacy zadnej taktyki itd. watpie żeby był w stanie zasymilować jakiegokolwiek innego przedstawiciela 8472.

4. Ile dron straciłby Borg na zasymilowanie jednego! osobnika 8472? A kolejnych. Mało prawdopodobny żeby Kolektyw istniał na tyle długo żeby był w stanie zgromadzić odpowiednią ilość osobników 8472 to podbicia Gatunku.

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram