Forum Fantastyka Star Trek Co by było gdyby? Re: Co by było gdyby?

Ixion
Participant
#15601

swoje trzy grosze

Nie wiem czy przeczytałeś dokładnie to co napisałem, ale wyraźnie zwróciłem tam uwagę, że posiadanie przewagi technologicznej nie daje w walce z Borgiem praktycznie żadnych korzyści. Jeśli jakaś rasa posiada super-hiper statek z zaawansowaną technologią to Borg może zgromadzić w jego pobliżu powiedzmy 10 sześcianów (jak zechce wyposażonych w kamuflaż), teleportuje na pokład drony i zacznie asymilację. Przejmie kontrolę nad całą technologią okrętu i natychmiast uzbroi w nią wszystkie swoje jednostki. Wszystkie wymienione przez Ciebie sposoby walki z Borgiem mogły sprawdzić się raz, ale to nie znaczy, że znowu zadziałają, bo Borg się dostosowuje. I nie zapominajmy, że ludzkość pracuje nad wytworzeniem każdej technologii znacznie dłużej niż Borg, bo jest on liczniejszy i już lepiej rozwinięty.

A tak na marginesie, to przenoszenie okrętów między serialami sf i zastanawianie się czy X z ST pokona Y z SG, a może Z z B5 jest, nie bójmy się tego powiedzieć, niekanoniczne. To tak jakby wrzucić do świata ST Andrzeja Leppera. Borg go zasymiluje i ulegnie zniszczeniu z powodu olbrzymiego potencjału intelektualnego tej jednostki. Albo Niszczyciel Słońc z SW (sam co prawda o nim nie wiem wiele, ale podobno jest całkowicie NIEZNISZCZALNY). Zawsze można sobie wymyślić potężniejszy okręt czy rasę od już gdzieś występujących, ale analizując Borga analizujemy go w świecie ST.

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram