Forum Fantastyka Star Trek Co by było gdyby? Re: Co by było gdyby?

Zarathos
Participant
#15459

Voth można by "zalać" liczebnie ale po co? (...) wyśle w ich przestrzeń pare torped o sile rażenia kilkunastu gigaton (...) układów planetarnych zostanie pył gwiezdny. To samo się tyczy Hirogenów (...) a przecież ich technologia nie jest aż tak wygórowana (chyba nie mieli nawet hologramów)

O ile dobrze pamiętam to Voth nie mają żadnych układów słonewcznych - żyją na pokładach okrętów-miast. A biorąc pod uwagę łatwość z jaką dwóch naukowców! zinfiltrowało Voyagera, że już nie wspomnę o kompletnym opanowaniu okretu przez tą rasę i to chyba szybciej niż byłby w stanie zrobić Borg to można przyjąć iż Voth są bardziej zaawansowani technologicznie od Borga. A co do Hirogenów to o ich technologii wojennej wiadomo tyle co nic (poza tym że jest lepsza od Federacyjnej) więc każdy może uważać jak chce. No i oni też nie mają własnych układów gwiezdnych. Są nomadami.

Tak naprawdę Kolektyw ma ogromny potencjał zarówno militarny jak i techniczny i gdyby wykorzystać go całego to inne rasy niedługo cieszyły by się własną świadomością. (...) Continum Q. Gdyby Q byli, źli to "pstryk" i już ich wrogów nie ma (...)

Potencjał militarny, gospodarczy ludzki 😀 to on na pewno ma. Ale gdyby kolektyw tak naprawdę "ruszył całą parą" to podejrzewam że długo by się nie poruszał. Jak bardzo różne istoty by się nienawidziły to można podejrzewać iż po asymilacji tak z połowy galaktyki druga połowa połączyła by siły i po borgu. Nawet jeżeli potem ta koalicja miałaby rozszarpać się sama na strzępy w pogoni za co lepszymi kawałkami technologii borga.

A co do "złego" Q. Może jest ktoś kto kontroluje Q (Organianie, Trelane, ta rasa co to "pozostawiła" za sobą całe zło (a ono zaciukało Tashę). Diabli wiedzą. Wiadomo że wszystkiego kontinuum nie wolno więc jakiś powód musi być. Inaczej kontinuum (czy na pewno ono) nie interweniowało by w przypadku Q mieszającego ludziom.

(...) ale myślałeś kiedyś dlaczego rzadko teleportuje się substancje "wysoko energetyczne". (...)

Gdyby Kolektyw stracił dziesiątki okrętów ze strony Federacji to dopiero by się zaczeło ..."

Antymateria sama w sobie wysokoeneretyczna nie jest. Cząsteczki jak każde inne. Zresztą chyba w TOS kirk i spółka przeteleportowali butelkę z antymaterią żeby pozbyć się jakiegoś krwiożernego badziewia.

(...) tylko szkoda, że upierasz się przy głupocie i bezradności Federacji gdy Borg'owi oberwało się znacznie bardziej od scenarzystów (chodzi mi tu o celowe ograniczenia - czytaj wyżej)

Suma sumarum scenarzysci oglupili Federacje i oslabili Borga. Gdyby urealnili wszysto to dopiero byłoby ciekawie.

Zacznę od tego, że ocalały sześcian był niezłym burakiem stworzonym przez scenarzystów (...) w przypadku gdy energia wyzwolona przez uderzenie jest mniejsza niż możliwości inercyjne kadłuba energia zostaje po prostu pochłonięta nie wyrządzając zbytnich szkód (...)

Burak wszechczasow. Powinni dostac jakas nagrode na dożynkach czy cuś podobnego.

A co do tej energii i odłamków. O ile dobrze pamiętam to one wyrządziły jakąś tam szkodę (widać było eksplozje) a fala uderzeniowa nie rozproszy całej energii na dystansie parudziesięciu kilometrów (teoretycznie powinna móc ogarnąć cały układ słoneczny) więc ... no ale to burak 😀

Jestem po prostu zafasycnowany możliwościami, wiedzą ... Kolektywu ... i nie dopisuj mi słów, których nie powiedziałem ("fani twierdza (jak ty) ze jest niepokonany")

Powinno być: Jego fani (jak ty) twierdzą ... Teraz ma taki sens jak chciałem. Ostatecznie pisałem w nocy a wtedy chochliki przeszkadzają w pisaniu.

Tylko czy ta rasa byłaby gotowa przygotować się na piekło zgotowane przez kolektyw. Borg również posiada bardzo potężną broń ...

Ale wtedy byłaby to już normalna wojna a nie niszczenie niezniszczalnego i inne kruczki w tym stylu.

Pozdrawiam

Zarathos

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram