Forum Fantastyka Star Trek Co by było gdyby? Re: Co by było gdyby?

Zeal
Participant
#15401

A kto powiedzial ze jest. To federacja i pare innych ras ich tak widzi. Ciekawe co na ten temat powiedzieliby Voth, Hirogeni, maszynki ktore "uinteligentnily" V'gera, ta rasa ktora to "niby" zostala zasymilowana bo Kaska pomogla borgom (ich asymilacja to totalne przegiecie - borg w pelnej sile nie byl w stanie ich zasymilowac a oslabiony wojna z gatunkiem 8472 nagle dal sobie rade mimo ze opierali sie przez dluuugi czas???). Podejrzewam ze takich gatunkow jest wiecej, a te slabsze jakos nie maja inwencji tworczej. Co to za problem wladowac w szescian cos duzego (np asteroide z domontowanym napedem warp) czy uzywac broni podprzestrzennej. Albo tworcy treka nie maja fantaji albo uparli sie zeby zglupic rasy treka na sile. 

Borg nie jest moja specjalnoscią, ale... Tak się składa, że obecność Sześcianu uniemożliwia lot z prędkością Warp. W pierwszes sesji pt. "Bitwa" był plan użycia okrętu lecącego z warp w charakterze kamikadze. Nie został wcielony w życie. Po prostu autor owego pomysłu po wspólnej z dyskusji z prowadzącym Sferę Borg Qbahem toszedł do wniosku, ze tak się nie da. I tak po prostu jest.

Prosto. Armada podlatuje na impulsowej a potem jeden okrecik siup w worp ... 

Jak wyżej.

Jakos watpie zeby szescian byl w stanie przedrwac uderzenie okretu dajmy na to klasy nebula lecacego na niego z predkoscia warp. Szczegolnie ze okrety borga sa malo odporne (wogole) na ataki bronia fizyczna (przy ratowaniu pikusia prom przelecial bez problemu). 

Sześcianowi w FC starczyło tej odpornosci na całą drogę od sektora Typhoon do Ziemi. Jesli to jest mało, to mamy inne skale wielkosci.

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram