Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Nauka BÓG Re: BÓG

Raphael
Participant
#10395

LOL zupelnie jakbym slyszal kumpla (zagorzalego katolika) 😀 Skoro twierdziez ze "Bog" stworzyl nasz swiat to co kto/co stworzyl/-o "Boga". Jakby pomyslec wszystko ma swoja przyczyne i skutek co wiec  jest przyczyna "Boga" ?

Rozumiem, że każdy wierzący to w Twoim mniemaniu tzw. "zagorzały katolik", no ciekawe podejście, ciekawe 🙄 Zauważ jednak, że ja nie przyjmuję absolutnie wszystkiego ślepo, na wiarę tylko staram się szukać dowodów, przesłanek, które mogłyby rozstrzygnąć jak jest naprawdę. Dawniej również myślałem kategoriami podobnymi do Twoich ale po zdobyciu pewnej wiedzy i po wielu rozmyślaniach doszedłem do pewnych konkretnych wniosków, które są dla mnie najbardziej słuszne.

Na pytanie: kto stworzył Boga już odpowiedziałem w poprzednim poście. Dodam tylko, że myśląc za bardzo w kategoriach tego świata. Tzn uważając, że nasz wszechświat to już wszystko i nie ma nic poza tym możesz tylko wątpić...

Pytasz kto stworzył Boga jeśli wszystko ma swoją przyczynę. Hmmm sam musisz przyznać, że skoro wszystko ma swoją przyczynę i każdy ma kogoś "nad sobą" to ktoś jednak musi stać na samej górze tej "drabiny".

A na zadanie domowe kilka pytań 😀 :

Jeśli nie ma Boga to skąd się wziął Wszechświat?

Jeśli nie ma Boga to dlaczego świat jest tak dobrze poukładany?

Czy mędrcy tego świata, którzy wierzą w Boga (Einstein i spółka) są/byli tak na prawdę głupcami?

I jeszcze jedno

Marines nigdy nie umierają - idą do piekła się przegrupować

Wierzysz w piekło a nie wierzysz w Boga ???? 😆 😛 😈

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram