Forum Fantastyka Star Trek A co z postacją "Q"? Re: A co z postacją "Q"?

Vashar
Participant
#14577

"Życie biologiczne, roślinne i zwierzęce na Wolkanie (T'Khasi) nie jest tak różnorodne jak na innych planetach klasy M z powodu surowych warunków klimatycznych na powierzchni. Nie znaczy to jednak, że planeta jest jałową pustynią, wbrew błędnemu poglądowi wielu obywateli Federacji. W szczególności regiony polarne i okolice źródeł wody, razem z okolicami mórz, są całkiem obfite w życie zarówno roślinne jak i zwierzęce. Tylko na rozległych pustyniach i terenach wulkanicznych życie jest ledwie obecne, ale nawet tam znalazło sposób na adaptację i przeżycie." Ambasada Wolkana....

"(...) Wiele faktów z wolkańskiej prehistorii wskazuje na to, że rasa może wywodzić się od kolonistów z innej planety, która odwiedziła Wolkan około 500 tys. lat temu. (...).

Starożytny filozof Surak (żył ok. 2000 lat temu), uważany dziś za ojca wolkańskiej cywilizacji, nakazał swoim uczniom wyzbyć się emocji i kierować się filozofią opartą na czystej logice i pacyfiźmie. Obecnie wolkańskie społeczeństwo jest oparte wyłącznie na logice i okazywanie uczuć i emocji uznawane jest za brak smaku i ogłady.

Jednak nie wszyscy podążyli ścieżką wskazaną przez Suraka. Pewna grupa Wolkanów nie akceptowała nauk filozofa i zdecydowała się na opuszczenie macierzystej planety. Ta grupka wyrzutków osiadła na planetach znanych jako Remus i Romulus stając się fundamentem wojowniczej rasy, która założyła Romulańskie Gwiezdne Imperium."

Encyklopedia TSS....

i wszystko jasne? 😉

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram