Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Polityka A co wy myslicie o naszym kraju? Re: A co wy myslicie o naszym kraju?

Q
Participant
#16090

A ja was zaskoczę!

Polska to jeden z naj najlepszych krajów na świecie. nie pod względem materialnym lecz ustrojowym co moim zdeaniem jest ważniejsze.

W Polsce króluje obecnie młoda demokracja. Demokracja w której można jeszcze wyrażać swoje opinie bez obaw. W krajach Unii Europejskiej ta demokracja wbrew temu co sie na pierwszy rzut oka wydaje jest bardzo ograniczona. Rządzą elitarne grupy które od czasu do czasu się zwalczają i wychodzą w ten sposób na jaw afery. wspomnę tylko aferę BBC całą wojnę w Iraku, Premiera Włoch i Prezydenta Francjii wraz z poplecznikami, oraz cały rząd Nniemiecki. Ostatnio zapytałem się Niemca co on na to że wprowadzono opłatę 10 euro za samo przyjęcie go do lekarza pomimo że przeciętny Niemiec wydaje krocie na fundusz zdrowia. co on powiedział:

A cóż my możemy zrobić?

Otuż taka jest tam demokracja, którą należy nazwać pseudodemokracją, niczym innym. Normalny szary człowiek nie może wejść w życie polityczne oni stracili już w to wiarę.

Polska to kraj w którym prasa, telewizja, radio są niezależne i mogą wyśmiewać się z wad i powiązań polityków a w Niemczech jest to nie łatwa sprawa, w Anglii BBC dostało kopa, w Rosjii Putin trzyma wszystkich za łby a o USA już nie wspomnę i te przykłady można mnożyć w nieskończoność.

Lecz ja tu gadam a trzeba działać by nie obudzić się z ręką w nocniku, związanym i pozbowionym elementarnych praw wolności.

To nic innego ja przejaw totalitaryzmu który w szczęśliwych czasach demokracji rozwinął się pod jej przykrywką, o tyle groźniejszy, że nie powstaje podczas nagłej rewolucji którą idzie od razu zauważyć, lecz podstępnie skrada się i rozszerza swoje wpływy np. słyszy się już o 3 kadencji prezydenckiej we Francji na Ukrainie kto wie co może być też w Rosjii. Brak przeciwników jakim było ZSSR osłabił czujność naszą i całego świata.

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram