Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Polityka A co wy myslicie o naszym kraju? Re: A co wy myslicie o naszym kraju?

Ixion
Participant
#15414

Dlatego że bogaty ma pieniądze by pomóc tym ludziom, a biedny nie ma nawet na swoje utrzymanie.

Co rozumiemy przez utrzymanie? I jak należy ustalić granicą między biednymi i bogatymi. Czy ten kto je trzy posiłki dzienne i ma mieszkanie jest już bogaty, czy może dopiero kiedy ma 29 calowy telewizor i komputer z dostępem do Internetu? A jeśli na przykład dużo zarabia, ale wszystko wydaje na edukacje swoich dzieci, to czy powinien przekazywać część pieniędzy na biednych? Albo jeśli jakaś firma inwestuje wszystkie zyski w technologię, która za 25 lat zrewolucjonizuje jakąś dziedzinę życia, to powinna przestać i zacząć rozdawać darmowe obiady? Takie scenariusze można mnożyć, a wniosek z nich jest jeden: pojęcie bogaty jest względne, a działania bogatych nie zawsze są marnotrawieniem pieniędzy na zbytki.

Tyle, że wybuchły spory o granice, już nie nawet te na mapie ,ale te w umysłach ludzkich

No właśnie, czy nie wyklucza to idei internacjonalistycznej.

Przez krótki okres czasu. Fidel ogłosił, że rewolucja kubańska nie jest ani socjalistyczna ani kapitalistyczna.

Ale przez ten czas jakoś sukcesu nie osiągnięto. Chyba nigdy nie było w żadnym państwie systemu, który uważałbyś za prawdziwy socjalizm. Ale czy przykłady systemów dążących do socjalizmu nie przekonują cię o niemożliwości skutecznego istnienia takiego systemu (nawet teoretycznych)?

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram