Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Polityka A co wy myslicie o naszym kraju? Re: A co wy myslicie o naszym kraju?

Ixion
Participant
#15308

Nie rzeczywiście to nie jest problem. Jeżeli nie widzisz w tym problemu to chyba jesteś pozbawiony ludzkich uczuć!

Trochę uczuć mimo wszystko jeszcze mi zostało 😉 Jeśli posiadacz helikoptera nie popełnił żadnego przestępstwa, to zabieranie mu jego mienia byłoby łamaniem jego podstawowych praw. Jak można to usprawiedliwić (mając ludzkie uczucia oczywiście)?

W każdym systemie do władzy mogą dojść faszyści. A socjalizm (prawdziwy) jest na to właściwie nie narażony, gdyż socjalizm ma zapisany w założeniach internacjonalizm.

Jak powiedział jeden z twórców socjalizmu, w miarę jego rozwoju zaostrza się walka klas. Jakoś ten internacjonalizm skłócił państwa ZSRR, tak samo jak eurosocjalizm kłóci państwa UE.

No dobrze. Czyli nawet nie udaje,że jest miłością.

Miłością nie jest, ale nienawiścią też nie.

He he.. I kto tu mówił o relatywizmie.

Regan był prezydentem i musiał działać dla dobra USA, co zresztą robił. Fakt, że wspierał Saddama przeciw rewolucji islamskiej w Iranie nie jest specjalnie godny potępienia. W tamtych czasach Iran był groźniejszy niż Irak. Krytyka tego postępowania przypomina krytykę aliantów za współpracę z ZSRR przeciw III Rzeszy. O Nikaragui nie będę dyskutował, bo jakoś nie wiele na ten temat wiem.

Jednak bez względu na postać Regana jego opinia o socjalizmie jest słuszna.

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram