Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Polityka A co wy myslicie o naszym kraju? Re: A co wy myslicie o naszym kraju?

Ixion
Participant
#15203

Za chwilę spojrzę. Dziwi mnie tylko wielkość tych postó.

Szkoda, że Raphael już nic nie pisze 😉

Ale tak właściwie, to spieramy się o ideologię. Wyższość kapitalizmu nad socjalizmem lub odwrotnie.

Toż to on należy. Wybrał nie najlepszą drogę ,ale do nich należy.

Dla mnie wielcy ludzi zawsze wybierali słuszną drogę, dlatego między innymi są wielcy.

Historia już go oceniła Tyle ,że jest jeszcze jedno przysłowie, historię piszą zwycięzcy. Che nie zwyciężył w sposób militarny więc musiał zwyciężyćw sposób umysłowy. Było to całkowite zaprzeczenie tego co chciał zrobić ("Jestem całkowitym przeciwieństwem Chrystusa [...] Będę walczył wszystką dostępną bronią zamiast poddać się ukrzyżowaniu") w pewnym sensie dał się ukrzyżować. I przez to ukrzyżowanie odniósł większy sukces niż przez wlkę zbrojną.

Nie wiem jaki sukces odniósł? Że stał się idolem dla młodych lewaków? Że nosi się koszulki z jego wizerunkiem, na których zarabiają kapitaliści?

Fidelowi nie pali się umrzeć, a Raul Castro też ma się bardzo dobrze. Niestety...

Jeśli Fidel umrze, to Raula zabiją członkowie reżimu mający dosyć polityki Fidela (to nie moja opinia, tylko ekspertów od tematyki międzynarodowej z „Polityki”). Poza tym wystarczy, że Bush zlikwiduje embargo i reżim sam upadnie.

Wiesz. Tp byli chłopi którzy bali się o swoje rodziny, przyjaciół etc. Kiedy wróg dowiedział się o tym że jakiś chłop pomaga rebeliantom natychmiast wysyłał bombowiec by zniszczyć jego rodzinną wioskę.

Zdrada pozostaje zdradą a przyjaźń przyjaźnią.

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram