Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Polityka A co wy myslicie o naszym kraju? Re: A co wy myslicie o naszym kraju?

Ixion
Participant
#15155

Ghandi, Papież i 14 Dalajlama plus paru bodhisathów. Ale takich ludzi jest niewiele.

Ale są!

Wiesz bez przesady. Parunastu niewinnych ludzi zginęło z ręki Che. To była zwykła wojna! Ludzie ginęli bo tak straszna jest wojna.

Czy powiesz to samo o amerykańskiej interwencji w Iraku i Afganistanie? Czy akceptujesz fakt, że amerykańscy żołnierze zabili przez pomyłkę kilkudziesięciu cywilów, bo to była wojna?

Podstawowych praw człowieka? Jakich? Prawa do wyzysku?

Prawo do własności, które jest jednoznaczne z prawem do życia, ponieważ to, co się posiada jest konsekwencją zainwestowanej pracy, czyli poświęcenia części swojego życia na ten cel. Na pewno wśród, twoim zdaniem złych „obszarników”, było kilku porządnych i uczciwych, ale oni też stracili majątek. Czy to było sprawiedliwe?

Che nie miał wpływu na powstanie tej bazy. Sprzeciwiał się polityce Castro w kwestii CCCP i dlatego musiał opuścić Kubę.

Ale kiedy planował politykę gospodarczą to musiał się liczyć ze wszystkimi warunkami. I nie zrobił tego.

Ci bojownicy zaczęli się bać. Ale nie Che tylko po prostu armii wroga. Nie wytrzymali stresu. Ixion a czy to nie ty namawiałeś mnie do uznania kary śmierci? Stalinowskie metody? O ile się nie mylę to za zdradę od zawsze karano śmiercią!

Fakt, że ja akceptuję karę śmierci, ale Ty nie. Jednak chodzi tu głównie o „w miarę sprawiedliwy proces”. Karą za zdradę jest śmierć, ale to, co różni systemy normalne, od totalitarnych, to konieczność udowodnienia winy.

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram