Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Polityka A co wy myslicie o naszym kraju? Re: A co wy myslicie o naszym kraju?

Thengel
Participant
#15151

Nie jestem pewny Przykładowo Gandhi nie zdecydowałby się raczej na coś takiego. Jak się ma zasady, to się ich przestrzega. 

Ghandi, Papież i 14 Dalajlama plus paru bodhisathów. Ale takich ludzi jest niewiele.

Na pewno jednak kilkunastu niewinnych ludzi zginęło z ręki Che. 

Wiesz bez przesady. Parunastu niewinnych ludzi zginęło z ręki Che. To była zwykła wojna! Ludzie ginęli bo tak straszna jest wojna.

Faktycznie, jeśli nie uznaje się podstawowych praw człowieka to każdego masowego mordercę można uważać za wielkiego człowieka. 

Podstawowych praw człowieka? Jakich? Prawa do wyzysku?

Ależ komunizm powinien rozwiązać wszelkie problemy. Poza tym Che chyba wiedział, jak Amerykanie zareagują na powstanie bazy ZSRR w swoim bliskim sąsiedztwie. 

Che nie miał wpływu na powstanie tej bazy. Sprzeciwiał się polityce Castro w kwestii CCCP i dlatego musiał opuścić Kubę.

Czyli bojownicy przejrzeli na oczy. To nie świadczy dobrze o jego wpływie na podległych mu żołnierzy. Może te stalinowskie metody karania za zdradę im się znudziły......

Ci bojownicy zaczęli się bać. Ale nie Che tylko po prostu armii wroga. Nie wytrzymali stresu. Ixion a czy to nie ty namawiałeś mnie do uznania kary śmierci? Stalinowskie metody? O ile się nie mylę to za zdradę od zawsze karano śmiercią!

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram