Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Polityka A co wy myslicie o naszym kraju? Re: A co wy myslicie o naszym kraju?

Ixion
Participant
#15150

Otóż autor owego portalu nie może znać chyba uczuć Che. A piekło jakie widział Guevara podrożując po Ameryce Południowej w każdym wpoiłoby nienawiść.

Nie jestem pewny Przykładowo Gandhi nie zdecydowałby się raczej na coś takiego. Jak się ma zasady, to się ich przestrzega.

Tyle że zdrada w tamtych waunkach oznaczała ZAWSZE śmierć wielu ludzi (głównie wieśniaków pomagających rewolucji) i to śmierć w strasznych męczarniach. Oraz wiadomo było kto zdradził po tym że następnego dnia był nalot napalmem.

Na pewno jednak kilkunastu niewinnych ludzi zginęło z ręki Che.

A ja za wielkiego człowieka. No cóż róznica poglądów...

Faktycznie, jeśli nie uznaje się podstawowych praw człowieka to każdego masowego mordercę można uważać za wielkiego człowieka.

Przez blokadę gospodarczą nałożoną przez "wielkodusznych" Amerykanów.

Ależ komunizm powinien rozwiązać wszelkie problemy. Poza tym Che chyba wiedział, jak Amerykanie zareagują na powstanie bazy ZSRR w swoim bliskim sąsiedztwie.

Autor tego portalu nie wie o czym pisze. Nie chłopi zdradzili Che ,lecz bojownicy! którzy towarzyszyli Ernesto od prawie samego początku kampani w Boliwii.

Czyli bojownicy przejrzeli na oczy. To nie świadczy dobrze o jego wpływie na podległych mu żołnierzy. Może te stalinowskie metody karania za zdradę im się znudziły......

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram