Skocz do zawartości

- - - - -

World of Tanks

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
58 odpowiedzi w tym temacie

#1 Reyden

Reyden

Kadet III klasy

• Forumowicze
  • 1387 postów
  • Województwo:
    śląskie

Napisano 01 styczeń 2011 - 18:42

Od jakiegoś czasu pogrywam w wymienioną w tytule grę.

http://www.worldoftanks.com/ .

Do gry potrzeba cd-keya , sama gra jest w fazie beta , klucz można zdobyć albo na oficjalnej stronie ( ostatnio idzie wolno ) albo rejestrując się na forum CDA i pobierając kluczyk z zasobów serwisu .

Klient waży 1,7 GB .

Wymagania sprzętowe ( minimalne ) :

CPU: 2 GHz
RAM: 1 GB
Video: GeForce 6600GT (128 MB)
HDD: 2GB
Connection rate: 128 Kbps

Niestety gra cierpi na brak optymalizacji - na E5200@2,5 Ghz + 2GB ram + HD4850 mam od 25-40 fps @ Win 7 Ultimate .

Tyle info technicznego - teraz trochę o samej grze .

Gramy pojazdami - bo mamy nie tylko czołgi do dyspozycji ale także niszczyciele czołgów i artyleria samobieżna - od połowy lat 30 po przełom lat 40 i 50 ( ostatnie serie IS itp. ) .

Czołgi są pogrupowane w 3 zestawienia - lekkie , średnie i ciężkie czołgi .

Dodatkowo całość jest pogrupowana w Tiery - mamy ich 10

Każdy typ pojazdu ma ikonkę swojej kategorii - SPG ( arty ) ma kwadrat , niszczyciele trójkąt skierowany w dół , czołgi mają romb - pełny romb to najsłabsze i najlżejsze czołgi , romb z jedną kreską te lepsze light , czołgi średnie mają 2 kreski a ciężkie mają 3 .

Dodatkowo ma tablicy wyników i podczas ładowania gry poszczególne typu pojazdów są oznaczone kolorami - czołgi na szaro , niszczyciele na niebiesko , w kolorze brązowym jest ikona SPG .

Mamy kilka map do dyspozycji - 10-15 w różnym terenie - mapy pustynne , mapy miejskie , mapy z lasami , oraz mapy pełne otwartych terenów .

Na obecnym etapie mamy do wyboru pojazdy 3 nacji - Niemcy , ZSRR i USA , choć nie ma podziału na kraje , czasami występują też czołgi z innych krajów ( w drzewku USA trafiają się pojazdy brytyjskie ) .

Pojazdów jest masa - od lekkich BT-x , Panzer II/III , poprzez T-34/M4 Sherman , Panzer IV / Pantera po Tygrysy ( I i II ) , KV ( KV , KV1S , KV-3 ) , IS-y ( IS , IS-3 , IS-7 ) , SU-76 , SU-85 , SU-100/SU-152/ISU-152 , jest nawet niemiecki Panzer VIII Maus - mamy pojazdy seryjne , prototypy oraz takie które pozostały tylko na deskach kreślarskich .

Mamy 2 rodzaje waluty - kredyty - dostajemy je za bitwy - ich ilość zależy od naszych osiągnięć , oraz mamy też gold - waluta premium , obecnie przyznawana raz na 24 h w wysokości 150 g ( w obecnym okresie świąteczno-noworocznym gold jest dodawany po 500 j na dzień ) .

Pojazdy możemy modyfikować - zmieniać zawieszenie , wieżyczkę , działa , silniki , radio .

Mamy 2-3 typy ammo - z reguły jest zwykły pocisk , pocisk HEAT za gold ( waluta specjalna ) , rzadziej ( ale nie wiele ) jest też amunicja HE - uszkodzenia kosztem penetracji .

Do tego możemy kupować dodatkowe moduły i ulepszenia do czołgów , trenować załogę itp.

Same czołgi , moduły oraz wspomniana amunicja dzielą się na 2 rodzaje - te które można kupić na kredyty oraz wersje premium za gold .

O ile czołgi premium są nic nie warte , to moduły i ammo dużo dają - szczególnie ammo HEAT .

Generalnie jest masa opcji .

Tyle jeżeli chodzi o plusy .

Teraz trochę o minusach - gra niestety trochę ich ma .

Pierwszy to wspomniany brak optymalizacji co za tym idzie duże wymagania dot. komputera .

Drugi to wysokie pingi ( 150-200 ms to standard ) - serwery stoją chyba gdzieś w Rosji .

Gra jest także rosyjska więc strona ZSRR jest mocno faworyzowana w grze - ruskie czołgi są lepsze niż to co mają Niemcy czy Amerykanie .

Kolejnym dużym minusem jest dobieranie graczy podczas bitew - to tragedia - czołgi / TD / SPG z niższych tierów często walczą z KV , teir 4 natrafia na IS-y , Tygrysy , Pantery itp.

Sam grając SU-85B trafiłem na Tiger II .
We are Rangers
We walk in the dark places no others will enter
We do not break way from combat
We stand on the bridge and no one may pass
We do not retreat whateaver the reason
We live for the One
We die for the One

#2 cinus

cinus
  • Trek.pl
  • 683 postów
  • Województwo:
    lubuskie

Napisano 07 styczeń 2011 - 13:54

polecam grę ruskimi ciężkimi, niemieckie ssą ogólnie rzecz biorąc
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej."
Albert Einstein

#3 Erixin

Erixin
  • Forumowicze
  • 254 postów
  • Województwo:
    nieustalone

Napisano 24 kwiecień 2011 - 8:41

Poprzednio uczestniczyłem w beta testach tej gry. W tej chwili jest dostępna całkowicie za darmo pełna wersja gry. Serdecznie polecam. Tutaj link www.worldoftanks.com/

Użytkownik Erixin edytował ten post 24 kwiecień 2011 - 8:42

Dołączona grafika

#4 Erixin

Erixin
  • Forumowicze
  • 254 postów
  • Województwo:
    nieustalone

Napisano 27 kwiecień 2011 - 19:12

Gram już kilka dni. Gra jest naprawdę super!!!
Dołączona grafika

#5 Lasek

Lasek
  • Forumowicze
  • 27 postów
  • Województwo:
    zachodniopomorskie

Napisano 17 maj 2011 - 12:45

Witam
Niedawno założyłem z Uchim klan w tej grze.
Nazwa klanu: Iron Horses, Tag IHA
Strona klanu http://www.wotiha.fora.pl/
Mój nick w grze to Lasek666
Zapraszam każdego kto ma ochotę wspólnie pograć.
Obecnie pracujemy nad klanem i poszukujemy osób, które pomogą w jego tworzeniu.
Pozdrawiam
Snickers twoj wrog !!

#6 Erixin

Erixin
  • Forumowicze
  • 254 postów
  • Województwo:
    nieustalone

Napisano 31 maj 2011 - 6:25

I jak rozwija się klan? Ja nadal się bawię dobrze, załoga wypasiona. Mój nick w grze taki sam jak na forum.
Dołączona grafika

#7 Elvenking

Elvenking
  • Forumowicze
  • 399 postów
  • Województwo:
    pomorskie

Napisano 18 lipiec 2011 - 1:46

Ja się wciągnąłem po uszy, choć sprzętowo stoję słabo na razie - Stug III 7,5cm L/70, Pz IV 7,5cm L/48, dla hecy zostawiłem sobie PzIII 5cm L/60, niedługo uzbieram na VK3601 i jakoś będzie trzeba przezimować na tym złomie dopóki na Tygrysa nie uzbieram ;)
Make it so!

#8 Silver Phoenix

Silver Phoenix
  • The House of Nine
  • 1202 postów
  • Województwo:
    śląskie

Napisano 18 lipiec 2011 - 11:12

Grindowanie jest upierdliwe. Utknąłem na Hetzerze i wygląda na to, że szybciej będę miał kasę niż exp na STUG-a ;)Z pozostałych sprzętów bawię się jeszcze SU-26 i M2, ale ogólnie... To nudne na dłuższą metę :) Zwłaszcza, że od epoki Mardera ciągle trafiam na drużyny z ciężkimi czołgami (Tygrys i KW). Chyba mój problem skończy się dopiero w momencie, gdy dochrapię się maksymalnego tieru ;)

= Darksong Knight in service of the Lady Silverhair, Eilistraee =

"We are the Klingons, raise your shields and prepare to DIE! We don't care about your cultural distinctiveness! Resistance is appreciated."

#9 Elvenking

Elvenking
  • Forumowicze
  • 399 postów
  • Województwo:
    pomorskie

Napisano 18 lipiec 2011 - 12:24

Tak, system doboru przeciwników jest frustrujący... Bardzo często ginę od jednego strzału. Bardzo ważna jest taktyka, chowanie się i kampienie ;)Ja szczerze mówiąc do najwyższego tieru zamierzam dojść w niszczycielach czołgów (Jagdtiger ;) ), natomiast w czołgach chyba skończę na Tygrysie Królewskim, bo go uwielbiam, a dwustutonowy ruchomy bunkier jakim jest Maus chyba jednak do mnie nie przemawia. Coś tam przebąkiwali, że chcą dodać E-100 i zastanawiam się czy może zamiast tego bądź co bądź dziwnie wyglądającego VK4502.Najfajniej gra się z kimś. Mój kuzyn kupił sobie premium więc może zakładać pluton, do tego jakiś program do komunikacji głosowej i całą noc można przejeździć razem ;)

Użytkownik Elvenking edytował ten post 18 lipiec 2011 - 12:27

Make it so!

#10 Silver Phoenix

Silver Phoenix
  • The House of Nine
  • 1202 postów
  • Województwo:
    śląskie

Napisano 18 lipiec 2011 - 14:22

Z tego co znalazłem, wystarczy po prostu nie montować najlepszych elementów. Gra powinna wtedy częściej wystawiać nas przeciw niższym tierom.Zmian szykuje się sporo: niedługo mają dodać czołgi francuskie, w 2012 japońskie i brytyjskie (choć jeden w sumie już jest - Churchill u Rosjan)... Dużo tego.Do tego pracują nad World of Warplanes - czyli samolotowym odpowiednikiem WoT. Co ciekawe, doświadczenie i gold mają być wspólne dla obu gier. Zarabiasz kasę samolotem i przeznaczasz ją na czołg, albo odwrotnie ;)

Użytkownik Silver Phoenix edytował ten post 18 lipiec 2011 - 14:23

"We are the Klingons, raise your shields and prepare to DIE! We don't care about your cultural distinctiveness! Resistance is appreciated."

#11 Erixin

Erixin
  • Forumowicze
  • 254 postów
  • Województwo:
    nieustalone

Napisano 21 lipiec 2011 - 8:25

Mam konto premium. Mam teraz T44 i Jagpz IV( tak się chyba pisze). Rozwiązaniem waszych problemów jest konto premium. Kasa i pkt. doświadczenia lecą bardzo szybko.Czy moglibyście podać swoje nicki w grze?
Dołączona grafika

#12 Silver Phoenix

Silver Phoenix
  • The House of Nine
  • 1202 postów
  • Województwo:
    śląskie

Napisano 22 lipiec 2011 - 8:53

Moonstorm, klan -=BAS=- ;)

#13 Erixin

Erixin
  • Forumowicze
  • 254 postów
  • Województwo:
    nieustalone

Napisano 23 lipiec 2011 - 6:23

Mój klan to: [-VU-]Viribus Unitis jeszcze mało zorganizowani. Małe sukcesy już są. mieliśmy dwie prowincje.
Dołączona grafika

#14 Reyden

Reyden

Kadet III klasy

• Forumowicze
  • 1387 postów
  • Województwo:
    śląskie

Napisano 30 lipiec 2011 - 20:33

Jak ktoś nie wie to został uruchomiony serwer testowy dla graczy z Europy .

Wystarczy spatchować grę do wersji 6.6 ( Link ) , nie koniecznie główny katalog , można zrobić kopię i dopiero patchować .

Bazy danych graczy są chyba z 28 lipca , więc jak ktoś się zarejestrował po tej dacie to nie zagra , to samo tyczy się pojazdów , załóg , odkryć dokonanych po 28 lipca , nie ma ich i trzeba na nowo odkrywać .

Na pocieszenie ( a w zasadzie wisienka na torcie ) mamy 10k złota i Exp/Credit Rate x10 ( za każdą walkę mamy 10x tyle expa i kasy co normalnie ) - więc dość szybko można dojść do najwyższych tierów i popróbować jak się nimi gra .

Niestety osiągnięcia i pojazdy zdobyte na serwerze testowym nie przechodzą do głównej gry , serwer EU 6.5 działa nadal , dla wersji 6.6 jest osobny serwer .

Na razie jest mało ludzi przez co trochę czeka się na grę ( raz 5 s a raz po kilka minut ) , do tego nie pełne składy - miałem bitwę 11 vs. 10 ludzi .
We are Rangers
We walk in the dark places no others will enter
We do not break way from combat
We stand on the bridge and no one may pass
We do not retreat whateaver the reason
We live for the One
We die for the One

#15 Silver Phoenix

Silver Phoenix
  • The House of Nine
  • 1202 postów
  • Województwo:
    śląskie

Napisano 30 lipiec 2011 - 23:14

Dzięki za zaproszenie, Erixin - niestety, trening w klanie był.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych