Forum Replies Created

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 384 total)
 • Author
  Posts
 • Smiecho
  Participant
  #123524

  Smiecho
  Participant
  #123388

  Hej,

  Zastanawiam się nad kupnem czegoś takiego:
  https://www.funidelia.pl/kostium-naukowiec-niebieski-star-treck-nastpne-pokolenie-mski-23360.html
  Miał ktoś do czynienia z tym wzorem, sklepem, kostiumem? Sprawdza się? Jak rozmiarówka? (W klatce mam M, w pasie L) 😉

  Albo z innej strony. Czy ktoś z Was kupował kiedyś jakiś kostium trekowy? Jeśli tak, to skąd? Amazon/EBay? Może coś w Polsce?

  Smiecho
  Participant
  #122174

  To ja przewrotnie napiszę, że podoba mi się. 🙂 Nie do końca wszystko, ale o tym za chwilę. 

  Nie da rady już zrobić takiego serialu i pełnometrażówek, jak na przełomie lat 80' i 90' (o 60' nie wspominając). Zmieniło się wszystko od technikaliów, przez sposób opowiadania historii, aż po publiczność. Nie będzie już więcej Treka, w którym statki majestatycznie suną przez przestrzeń, a sekwencja wejścia na pokład Enterprisa, zachwytu Kirka nad okrętem i oddokowania zajmuje kilka-kilkanaście minut. (Tak samo, jak nie będzie już filmów, w których np. przebrani w brzydkie, niewygodne, gumowe przebrania kaskaderzy niezgrabnie porywają piękne ziemianki do celów... różnych.) A co poza tym wiemy z trailera?

  Według mnie niewiele... Nie wiemy nic na temat tempa filmu, historii, ewentualnych dziur logicznych. Zwróćcie uwagę, że zwiastuny bywają czasami mylące. Wiemy tylko, że:
  - będzie trochę humoru i "jednolinijkowców" - co akurat nie dziwi, skoro Pegg maczał palce w scenariuszu,
  - w ścieżce dźwiękowej pojawi się porywająca muzyka końca XX wieku. (Mam nieodparte wrażenie, że trochę wzorują się na "Strażnikach Galaktyki".) To właśnie ten minus, który średnio mi się podoba - wykorzystanie ogranych do granic Beastie Boys...

  Powtórzę to, co chyba już tu kiedyś wykładałem. Jeśli film nie będzie aż nadto łopatologiczny, jeśli będzie unosił się nad nich duch Roddenberego (w znaczeniu: optymistyczna wizja przyszłości, w której dzięki rozwojowi nauki i techniki ludziom udało się wejść na wyższy poziom emocjonalny i społeczny), jeśli nie będzie dziur logicznych, a motywacja bohaterów będzie spójna, i wreszcie: jeśli pojawią się nawiązania do rozbudowanego uniwersum ST - to ja będę zadowolony.

  Póki co zwiastun nic nie mówi, czy tak będzie, czy też nie.  

  A nawet jeśli będzie to wybuchowy blockbuster, to ok. Pobawimy się fajnie w kinie, a potem wrócę do Picarda i Sisco.

  Smiecho
  Participant
  #121671

  Odpisałem dokładnie na priva, ale dla przyszłych pokoleń w skrócie:
  - w najbliższym czasie twórcy gry mają dorzucić jakiś nowy budynek do rozwoju, więc okazji do wkładu w projektu nie zabraknie, 😉
  - tematyka awansów, wkładu w projekty i zakupów jest dokładnie opisana na naszym podforum. Dostęp do niego mają tylko członkowie floty, którzy od moderatora forum dostaną uprawnienia/dostęp do tego podforum. A dostęp dostaje się po dopisaniu do odpowieniego tematu. Jeśli nie widzisz tego naszego podforum, to znaczy, że nie wykonałeś czynności opisanych w temacie "Dostęp do forum floty".

  Smiecho
  Participant
  #121553

  A pomysł z wypełnieniem armady zagranicznymi flotami wynika stąd, że zniżki są tym większe, im wyższy jest łączny level poszczególnych placówek wszystkich flot. Oczywiście nie ma presji, że musimy wszystko minmaxować, ale wygląda na to, że im więcej, tym lepiej.

  A widzisz... Tego nie wiedziałem.

  Chłopaki: zdaję się trochę na Was. Moje alty są do dyspozycji, jeśli chcecie dobrać floty zagraniczne - no problem.

  Smiecho
  Participant
  #121550

  To moje prywatne zdanie, nie jako kogoś z RS. 🙂 (Nawet Lander ma miejscami inne.) 🙂

  Co do idei, to bliżej mi do stworzenia polskiej armady, bo lepiej mi się gra i współpracuje z osobami, które już się jakoś zna. Przecież i tak teoretycznie mamy tworzyć jedną społeczność skupioną wokół portali trek.pl/stonline.pl, dla wygody korzystamy z jednego kanału w grze, itd. Armada tylko zacieśni całość. Zdecydowanie wolę to, niż tworzenie sztucznych tworów z nieznajomymi z łapanki.

  Jeśli chodzi o pozycję Alfa/Beta/Gamma, to - powtarzam: to tylko moje zdanie i reszta mojej floty może się z tym nie zgodzić - mam w nosie, na jakim miejscu wylądujemy. 🙂 Ważniejsza jest dla mnie wspólna gra, niż hierarchia ważności i gdyby to ode mnie zależało, to zgodziłbym się nawet na to, by każda flota przed nami wybrała sobie pozycję w armadzie, a my zajęlibyśmy Alfę/Betę/Gammę wolną, lub najbardziej odpowiadającą innym.

  Jeśli jednak większość skłania się ku mniej-lub-bardziej formalnemu wyrównaniu pozycji największych/najliczniejszych, to wydaje się, że sztucznie stworzona flota pod Alfę, a potem dodanie AA, Ninersów i RS jako Bety będzie najlepszym pomysłem. Mam wolne alty Fed, podobnie jak Sławek mogę jednego oddać permanentnie, by szybkie zrobienie floty "Polska Alfa" było możliwe. 

  Czy rotacja będzie możliwa, to się zobaczy. Natomiast mam przeczucie, że nie będzie kłopotu z KDF - armada nie musi być pełna (w znaczeniu 13 flot). Można zrobić 3-flotową Armadę z pojedynczymi Alfą, Betą i Gammą. To chyba determinuje tylko kolejność zaproszeń i to, kto kogo zaprasza. Tak więc nawet z dwoma flotami możemy dowolnie ustawiać hierarchię w armadzie - to tylko kwestia tego, jak się dogadamy.

  Smiecho
  Participant
  #121278

  Na razie jestem po pierwszym odcinku i jest coś, co bardzo mi przeszkadzało. Technicznie: pomyśl o lepszym mikrofonie. Jest bardzo duża różnica w jakości dźwięku między komentarzem podczas scenek z filmów i tymi, gdy Cię widać.

  A co do treści... 🙂 Nie do końca się z Tobą zgadza we wszystkich aspektach, ale ogólnie jest fajnie. Rób kolejne odcinki. 🙂

  Smiecho
  Participant
  #121099

  Witam, 
  Chcialbym prosic o zaproszenie aby wspolnie latac w polskiej flocie - przemek@przemyslawos.
  Pozdrawiam

  Zaproszenie wysłane.

  Smiecho
  Participant
  #120902

  Wszelki duch....

  Na Triblu podobno można zdobyć accolade Inspired. Czyli jednak zajmują się bugami...!

  Smiecho
  Participant
  #120814

  A niech Cię Ferengi sprzedadzą... Dałem się nabrać... 🙂

  Smiecho
  Participant
  #120807

  Działa. Nie wiem, od którego momentu liczy się czas, ale mnie udało się za pierwszym razem. Zacząłem bić od razu po animacji.

  Smiecho
  Participant
  #120794

  Ok, to zakładam. 🙂

  Smiecho
  Participant
  #120771

  No właśnie.... Mam pytanie. 🙂

  Czy oprócz Faba kogoś jeszcze interesują acoolady? Innymi słowy czy rozwijać ten wątek i dodawać nowe wpisy w przyszłości?

  Smiecho
  Participant
  #120754

  A jakie byłyby zarzuty? 🙂

  Smiecho
  Participant
  #120688

  Zaproszenie wysłane.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 384 total)
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram