Forum Replies Created

Viewing 9 posts - 1 through 9 (of 9 total)
 • Author
  Posts
 • darkside
  Participant
  #102777

  Nowe rozwiązania ---> Ewolucja

  darkside
  Participant
  #102735

  W każdym razie witam fana Superbohaterów smile.gif

  Bliżej mi do ogólnie pojętej fantastyki i Sci-Fi, a że niektóry komiksy o to zahaczają (właściwie to większość) to również je zgłębiam 🙂

  darkside
  Participant
  #102707

  Chodziło mi o portal Coen :)A ten animowany superman to dobry film i polecam go wam wszystkim.

  darkside
  Participant
  #102671

  Dość śmiałe pytanie, mam nadzieje że nie będzie nikt na mnie obrażony:Nie myśleliście żeby dodać dział na recenzje? lub jakąś inną subiektywną formę na stronie :yes:

  darkside
  Participant
  #102665

  Lewica ---> Palikot

  darkside
  Participant
  #102660

  Stalin ---> Socjalizm

  darkside
  Participant
  #102635

  Jestem świerzo po obejrzeniu „All-Star Superman” i to naprawdę przednia animacja. Spodziewałem się raczej superbohaterskiego łubu dubu, ale dostałem coś więcej. Dostałem dojrzałe podejście do postaci Supermana, dobrze rozplanowaną fabułę, a wszystko w klasycznym klimacie Sci-Fi (tutaj zdecydowanie bardziej poszli w te strony, aniżeli np. kinowe filmy z legendarnym Christopherem Reevem). Mamy głównego bohatera, przybysza z planety Krypton. Jako dziecko rozbił się na farmie małżeństwa Kentów, i właśnie ta para przygarneła dziecko z super mocami. Można się tego dowiedzieć mniej więcej w prologu, ale nie mówmy o nim. animacja opowiada o śmierci głównego bohatera, Supermana. O jego stanie dowiadujemy się praktycznie na początku filmu. Oś fabularna skupia się na herosie który chce przygotować ziemie na jego odejście. Nie brakuje tu scen wzruszających, scen akcji, oraz scen zmuszających do refleksji. Na oklaski zasługuje główny łotr - Lex Luthor, postać którą na pewno ludzie zaznajomieni z mitologią nadludzi znają. Najlepszą ironią w tym bohaterze jest to, że nawracają go zdobyte moce Supermana, jego wiedza, wiedza o tym jak funkcjonuje wszechświat. Do najlepszych scen zaliczam spowiedź Luthora na koniec filmu, oraz wszystkie ujęcia tętniącego życia w kryjówce Supermana (pokazane z naprawdę epickim rozmachem). Przyznam że boję się, czy nie oceniam tego filmu za wysoko, ale naprawdę bije on na głowę trzy ostatnie filmy kinowe z Supermanem. Polecenie tej animacji, jest adekwatne do nazwy tematu. Film jest godny polecenia fanom Sci-Fi, Fantasy, i przede wszystkim - dobrze opowiedzanych historii.

  darkside
  Participant
  #102633

  Jedna z kreskówek mojego dzieciństwa, to „Batman: 20 lat później”. Naprawdę interesująca animacja. Serial bazuje na starszych animacjach z Batmanem (można było się z nimi zapoznać na Polsacie i Cartoon Network) pokazuje jednak zupełnie inne spojrzenie na te postać. Akcja rozgrywa się w futurystyczynm Gotham City – mieście brudu, krupcji, przestępstw. Społeczeństwo posunęło się do przodu nie tylko w nauce, ale i w łamaniu prawa oraz dziwnych eksperymentach genetycznych. Głównym bohaterem jest nastolatek, który po stracie ojca postanawia na własną rękę wymierzyć sprawiedliwość. Znajduje kombinezon Człowieka – Nietoperza, i rusza w miasto. Ogląda się naprawdę przyjemnie, i od jakiegoś czasu zbieram się żeby ponownie obejrzeć ten serial – nie wiem czy jest inna produkcja na podsawie komiksów która tak dobrze uchwyca klimat sci-fi. Dobre uchwycenie cyberpunku.Pamiętam też „Ligę Sprawiedliwych”, ale to oglądałem chyba już jako nastolatek. Tutaj było więcej sci-fi, walki z kosmitami, podróże w czasie, wszystko w klimatach ludzi w dziwnych kostiumach - w popkulturze nazywanych superbohaterami. Jeśli idzie o produkcje aktorskie, to jako dziecko siedziałem przy „Power Rangers”, których pierwsze serie naprawdę szanuje (obecnie tworzone uważam za sczyt kiczu i fabularno - intelektualnej pustki. Nie mówię że pierwsze serie pod tym wzglęem były wiele lepsze, ale na nich się wychowałem i sentyment pozostał). Inne kanony Sci-Fi i Fantasy poznałem w nasępnych latach, jednak to od czego zaczybałem to produkcje stricte młodzieżowe.

  darkside
  Participant
  #102629

  Fantastyczna Czwórka to kawał dobrej fantastyczno-bohaterskiej historii. Choć filmy uważam za popłuczyny dla nastolatków (nie mające wiele wspólnego z komiksem), to pierwowzór, zwłaszcza z przełomu lat 60' - 90' jest świetny. Polecam każdemu kto lubi czytać przygody drużyn, bo osobiście uważam że Fantastyczna Czwórka ma większy potencjał aniżeli popularni X-Mani czy The Avengers - być może to że są „rodziną”. Wersja oryginalna jest oczywiście lepsza niż tytuł marki ultimate.

Viewing 9 posts - 1 through 9 (of 9 total)
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram